Kurucumuz

Nursema Öztürk

nursema_portfolio1987 yılında Marmara Güzel Sanatlar Fakültesinde Endüstri ürünleri Tasarımı – İç mimarlık Bölümünde Lisansını tamamladı. 1990 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç mimarlık bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Maltepe Üniversitesinde Doktorası devam etmektedir.

1988 yılında girdiği Atölye mimarlık ‘ta uzun süre  kurumsal işlerin proje ve uygulaması çalışmaları yaptı , 1993 yılında Paris’ te staj yaptıktan sonra Aynı yıl Avrupa da birçok Ofis mobilyası  üretim  tesisinde araştırmalar yaptı ve Türkiye ye döndükten sonra Ofis mobilyaları üretim tesisi kuruluşunda bulundu. 1996 yılında USA /Seattle Üniversitesinde bazı eğitimler aldı ve sonrasında 1996 yılında M&N Mimarlık A.Ş.de kurucu ortak oldu.

2002 yılından itibaren birçok üniversitede iç mimari proje dersleri vermektedir.  IF Product Design 2008 tasarım yarışmasında LONİ   adlı   taburesi   ile  finale  kaldı.  Alman içmimarlar Birliği ( BDIA ) Türkiye temsilciliği görevi ile üniversiteler arası tasarım alanında Workshop, konferans ve sergiler düzenlemekte, Tasarım ve İç mimari konularda faaliyetleri yürütmektedir. 2010 yılında Tasarımparkını kurarak tasarım adına faaliyetlerde bulunmaktadır.

En son 2014 yılı başında Hollanda/ Frame -GOODS kitabında tek Türk tasarımcı olarak ‘’Box’’ tasarımı kapakta yer aldı.